Youtube Reklamları

Dünyanın en önde gelen reklam platformlarından biri ve Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru olan YouTube reklamcılığı, markanızın mesajını hem markanızın farkında olmayan hem de markanıza aşina olan kullanıcılara ulaşarak çevrimiçi olarak genişletmenizi sağlar.

Neler Yapıyoruz?

TrueView Reklamları

Yayın içi reklamlar, YouTube veya video iş ortağı site ve uygulamalarındaki videoların öncesinde, sırasında veya sonrasında yayınlanır.

İzleyicilere 5 saniye sonra reklamı atlama seçeneği sunar. Bu reklamlar, kullanıcılar video izlerken markanız ve ürünleriniz için farkındalık yaratmanıza yardımcı olur. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızla etkileşim kurduğunda ödeme yapın.

 

 

Bumper Reklamlar

Bumper video reklamlar 6 saniye veya daha kısa olmalı ve başka bir video öncesinde, sırasında veya sonrasında oynatılmalıdır. İzleyicilerin reklamı atlama seçeneği yoktur. Gösterimlere göre ödeme yaparsınız.

Bumper reklamlar, bir BGBM (bin gösterim başı maliyet) teklif stratejisi kullanır, böylece reklamınız her 1000 kez gösterildiğinde ödeme yaparsınız.

Video Keşif Reklamları

Video keşif reklamları, izleyicilerin içerik keşfettikleri yerlerde, örneğin YouTube arama sonuçlarında, ilgili videoların yanında, YouTube ana sayfasında ve iş ortağı site ve uygulamalarında görünür.

İnsanları video reklamınızı izlemeleri için bir küçük resmi tıklamaya davet eder ve videolarınızı ilgilenen bir kitleye tanıtmaya yardımcı olur.

Tamamlayıcı Banner Reklamlar

Tamamlayıcı banner’lar, bumper reklamlara veya TrueView reklamlarına eşlik eden tıklanabilir küçük resimlerdir.

Yayın içi video reklamların yanı sıra tamamlayıcı banner’lar yayınlamak, markanızın ekrandaki varlığını video reklam bittikten sonra bile güçlü bir harekete geçirici mesajla uzatan bir-iki yumruk sağlar.

Youtube Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

YouTube Reklamcılığı nedir?

YouTube reklamcılığı, Google Ads hesabınızın bir parçasıdır ve aynı teklif sisteminde çalışır. YouTube’daki diğer videolardan önce gösterilen videodan önce gösterilen videolar ve video oynatmanın yanında ve arama sonuçlarında görünen video reklamlar dahil olmak üzere birkaç farklı seçenek vardır.

YouTube Reklamcılığı Etkili mi?

YouTube reklamcılığının kullanıma sunulmasının üzerinden on yıldan fazla zaman geçtiği için, platformdaki kullanıcılar onları beklemeye başladı. Bu, Facebook ve kullanımlarının hala nispeten yeni olduğu diğer sitelere kıyasla atlanma olasılıklarını düşürür. Animoto’ya göre, YouTube kullanıcılarının% 32’si markalı içerikle ilgileniyor ve hedefli bir plan oluşturduğunuzda daha da etkili hale geliyorlar. Bu, içeriğinizin alakalı videolarda önceden gösterilmesini veya benzer arama sonuçlarında görünmesini sağlamak anlamına gelir.

YouTube Reklamcılığa Ne Zaman Başladı?

YouTube, 2006 yılında Google tarafından satın alındı. Edinildikten sonra, mevcut büyük miktarda video içeriğinden ve çok sayıda günlük kullanıcıdan para kazanmanın bir yolu üzerinde çalıştılar. 2007 yılına kadar platformda görüntülü reklamcılık mevcuttu.

YouTube Premium Reklamcılığı nedir?

Doğru kişilerin karşısına çıktığınızdan emin olmak istiyorsanız, YouTube Premium Reklamcılığı sizin için doğru seçenek olabilir. 2017’de YouTube, mevcut reklam seçeneklerine “Google Preferred” programını ekledi. Bu, video reklamlarınızı YouTube’da en iyi performans gösteren içerikle eşleştirebileceğiniz anlamına gelir.

YouTube Reklamcılığı Ücretsiz mi?

Diğer sosyal medya platformları gibi, YouTube’u kullanmak da ücretsizdir. Bu, bir kanal oluşturmayı ve videolarınızı paylaşmayı içerir. Bununla birlikte, platformda reklam vermek söz konusu olduğunda, video konumlarınız için teklif verme stratejinize bağlı olan bir maliyet söz konusudur.

YouTube Reklamcılığı Pahalı mı?

Yukarıda belirtildiği gibi, YouTube reklamcılığının maliyeti teklif verme stratejinize bağlıdır. Oranlar, bütçenize, rekabete, seçtiğiniz reklam türüne ve görüntülenme sayısına bağlı olarak değişecektir. Bu, ortalama görüntüleme başına maliyetinizin 10 ila 30 sent arasında değişebileceği anlamına gelir. Ucuz mu yoksa pahalı mı olduğu, sonuçta iyi bir yatırım getirisi elde edip etmediğinize bağlıdır.

YouTube Reklamcılığını nasıl yaparsınız?

YouTube reklamcılığı, Google Ads hesabınız aracılığıyla yönetilir ve AdWords ve Google Görüntülü Reklam Ağı’na benzer şekilde çalışır. Bu, tercih ettiğiniz günlük bütçeyi seçebileceğiniz ve hedef kitle demografinizi seçebileceğiniz anlamına gelir. Ne tür bir kitle belirlediğiniz hedeflerinize bağlıdır; geniş bir kitle daha fazla gösterim elde ederken (marka bilinirliği için yararlıdır), daha spesifik bir kitle daha kaliteli potansiyel müşteriler sunacaktır. Reklam spesifikasyonlarınızı belirledikten sonra, video reklamınızı yükleyebilir ve başlayabilirsiniz.

YouTube Yayın İçi Reklamcılık nedir?

Yayın İçi Reklamcılık, videodan önce gösterilen videolar olarak da bilinen bir YouTube videosunun başında oynatılan reklamları tanımlar. Bir kullanıcının 5 saniye sonra reklamı atlama seçeneği olmasına rağmen, otomatik olarak oynatılırlar, bu nedenle, sonuna kadar izlemek isteyecek kadar ilgi çekici olması önemlidir. Sadece sonuna kadar izleyen kullanıcılar için ücretlendirileceğiniz ve yeni fikirleri test etmeyi daha az riskli hale getireceğinizden, insanlar sonuna kadar izlemezse üzülmeyin.

Haydi Tanışalım

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

    Haydi Tanışalım

    Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

      Haydi Tanışalım

      Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.