SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO ile; Google ve diğer arama motorlarında görünürlüğünüz ve bulunabilirliğiniz artar, herhangi bir ücret ödemeden kalıcı olarak üst sıralara çıkabilirsiniz. 

SEO

AVANTAJLARI

Kullanıcı ve ihtiyaçlarına odaklanarak iş dünyasındaki hedeflerinizi gerçekleştirecek deneyimler tasarlıyoruz. Hem sizin hem de kullanıcılarınız için hayatı iyileştiriyoruz.

Organik Trafik

Sektörünüzle ilgili arama terimlerinde reklam vermeden üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

Marka Bilinirliği

Sektörel aramalarda kullanıcıların sürekli karşısına çıkmanız markanızı ezberleyecek bir kitle oluşturacaktır.

Verimlilik

Arama motoru optimizasyonu verimliliği en yüksek, kalıcı dijital pazarlama stratejilerinin başında gelir.

Kalite Oranı

Organik trafik sonuçlarını arama motorları yönetmektedir, organik aramalardan gelen sonuçlara güveni daha yüksektir.

SEO

AVANTAJLARI

Kullanıcı ve ihtiyaçlarına odaklanarak iş dünyasındaki hedeflerinizi gerçekleştirecek deneyimler tasarlıyoruz. Hem sizin hem de kullanıcılarınız için hayatı iyileştiriyoruz.

Organik Trafik

Sektörünüzle ilgili arama terimlerinde reklam vermeden üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

Marka Bilinirliği

Sektörel aramalarda kullanıcıların sürekli karşısına çıkmanız markanızı ezberleyecek bir kitle oluşturacaktır.

Verimlilik

Arama motoru optimizasyonu verimliliği en yüksek, kalıcı dijital pazarlama stratejilerinin başında gelir.

Kalite Oranı

Organik trafik sonuçlarını arama motorları yönetmektedir, organik aramalardan gelen sonuçlara güveni daha yüksektir.

Neler Yapıyoruz?

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizini, projenizebaşlamadan önce oluşturmuş oluruz, projeiçerisinde ilerde yapılacak değişiklikleri azaltıp sıralamanızda aşağı yönlü düşüşlerinönüne geçeriz

Sektör ve Rakip Analizi

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra anahtar kelime bazında rakip analizini gerçekleştiriyoruz. Analizin ortaya çıkmasının ardından rakiplerinizin pazardaki paylarını araştırıyor ve sektörünüzün pazar raporunu size sunuyoruz.

Trafik Analizi

Web sitenize gelen trafik kaynaklarınız analiz edilir. Hedef kitlenizin aramalarına uygun bir şekilde ürünleriniz, web siteniz ve içerikleriniz şekillendirilir. Ürünlerinizle alakasız olan trafiğin önüne geçilmesi sağlanır.

Dönüşüm Optimizasyonu

Web sitenize kaliteli trafik sağlamaya ek olarak sitede gerçekleşmesini istediğiniz eylemlerin artmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Trafikle doğru orantıda artan dönüşüm oranı sağlamak için sürekli olarak A/B testleri yaparız.

Web Site Hız Optimizasyonu

Web site hız optimizasyonu, Google’ın en önem verdiği konudur. Bu konuda yazılım ekibimiz gerekli iyileştirmeleri ve düzenlemeleri gerçekleştirip tarafınıza sürekli raporlar halinde bildirecektir.

Site içi Link İnşası

Site içi link inşaası on-page optimizasyonun en önemli kurallarından biridir, linkler alakalı kelimelerde diğer sayfalarınızı, doğru oranda dış linkleri ve diğer kaynakları önerdiğinde Google botlarına yardım etmiş olursunuz, bu optimizasyon Google ve diğer arama motorları için önemli bir değerlendirme konusudur.

Seo Sıkça Sorulan Sorular

SEO Nedir ?

SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani belirli çalışmalar yaparak web site kalitesini artırıp arama sonuçlarında web sitesinin üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.

SEO Ne İşe Yarar?

Belirli çalışmalar yaparak arama sonuçlarında üst sıralara yerleşen web sitesi daha fazla görünürlük elde eder. Bu durum web sitesinin ziyaretçi sayısında bir artış sağlar.

SEO Ne İçin Kullanılır?

Arama sonuçlarında üst sıralara yerleşen web sitesinin trafiği artacaktır. Buna bağlı olarak web sitesi için harcanan reklam bütçesinde düşüş görülür bu durum site sahipleri tarafından daha doğal ve kalıcı olduğu için tercih edilmektedir.

Site İçi SEO Ne Demektir ?

Site yapısındaki yazılımsal durumların doğru çalışıp çalışmadığını ve sitedeki içeriklerin arama motoru kriterlerine uygun olup olmadığını kontrol edip web sitesini bu kriterlere uygun hale getirme çalışmaları site içi SEO çalışmasıdır. Digipeak bu sürece bir çok teknik SEO analiz aracı kullanarak titizlikle sorunu belirleyerek ve hızlı bir aksiyon planıyla müdahale ederek yaklaşmaktadır.

Site Dışı SEO Nedir?

Google’ın temel algoritma mantığı olan PageRank arama motorunun web sitemize biçtiği değerdir. Web sitesine biçilen bu değeri etkileyen kriterlerden birisi de kaliteli ve güven veren web siteleri tarafından önerilmektir. Digipeak’in site dışı SEO çalışmalarına bakış açısı,  tavsiye edilecek, kaliteli  ve paylaşılabilir içerikler üreterek doğal backlinkler alma yönündedir.

SEO Uyumlu Web Sitesi Ne Demektir?

Arama motorlarının siteyi değerli görüp arama sonuçlarında ön plana çıkarması için her web sitesinde kontrol ettiği bazı kriterler bulunmaktadır. Web sitesinin bu kriterlere uygun olması SEO uyumlu bir web sitesi olduğunun göstergesidir.

SEO Odaklı İçerik Nedir ?

SEO odaklı içerik arama motorları tarafından doğal ve kaliteli değerlendirilen içeriklerdir. SEO odaklı içerik denildiğinde akıllara anahtar kelime bakımından zengin içerikler geliyor, ancak gelişen ve değişen google algoritmaları artık sadece anahtar kelimeye dikkat etmiyor. İçeriklerin doğal ve açıklayıcı olması, semantik yapıya uygun oluşturulup oluşturulmadığı da google tarafından değerlendirilen şeylerdendir.

Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır ?

Google algoritma kriterlerine uygunluk konusunda yapılan çalışmalar bütünü doğal SEO çalışması olarak nitelendirilir. Google yapılan bu çalışmaları genel anlamda doğal olarak algılasa da mantıksal olmayan bazı çalışmaları inorganik olarak değerlendirmektedir. Bu nedenle yapılan çalışmalar bütünsel olarak mantık çercevesinde oluşturulan çalışmalar olmalıdır.

Backlink Nedir ? Neden gereklidir ?

Backlink web sitesinin ve içeriklerinin başka web sitelerinden almış olduğu geri bağlantılardır. Web sitesinin arama motorları tarafından değerli görülmesi için başka kaliteli web siteleri tarafından verilen tavsiye bağlantılarına ihtiyacı vardır. Kaliteli ve doğru bir şekilde alınan geri bağlantıların web sitesine katkıları oldukça önemlidir.

Ne kadar süre SEO hizmeti almalıyım?

Google algoritmaları sürekli olarak değişmekte ve gelişmektedir. Bu durum web sitemizin de SEO’ya uygunluk durumunun sürekli değişeceği anlamına gelmektedir. Yani bir web sitesi bir önceki algoritma güncellemesinde kriterlere uygunken bir sonrakinde bu durum değişebilir. Buna bağlı olarak SEO hizmeti sürekli ve düzenli bir şekilde alınması gereken bir hizmettir.

SEO Uzmanı Nedir ? Ne İş Yapar ?

SEO uzmanı web sitesinin arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmesi için çalışmalar yürüten, analizler yapan ve raporlar oluşturan kişidir. Yani SEO uzmanı web sitelerinin tüm arama motorlarının arama kriterlerine uygun hale getirilmesinde aktif rol oynar.

SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürede Sonuç Verir ?

Seo danışmanı sitedeki eksikleri belirterek yazılım ekibiyle koordineli şekilde çalışır ve bu eksiklerin giderilmesi için hızlı bir şekilde aksiyon alırsa 12 aylık SEO çalışması kapsamında ilk 6 ayda düzenli olarak yapılan optimize sonuçları etkisini göstermektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.