Sağlık Turizminde

Dijital Pazarlama

Sağlık turizmi yapmayı amaçlayan kliniklere sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetleriyle kliniklere yabancı hasta girişi sağlıyor, kliniğinizin yurt dışında tanınmasını döviz kazanmasını sağlıyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Dijital Reklamlar

Hastaların talep ve iletişim formları doldurmasını sağlıyoruz.Her mecranın pazarlama araçları ve gereksinimlerini doğru, dozunda ve yerinde kullanarak başarıyı kaçınılmaz kılıyoruz.

CRM Danışmanlığı

Hastalarınızın randevularını kesinleştirmesi, potansiyel hastalarla iletişim takibi ve dataların profesyonel bir şekilde yönetilmesi için CRM yazılımı eğitimleri veriyoruz.

Sosyal Medya

Hizmetlerinizi ve iletmek istediğiniz mesajı paylaşabilmenizin en iyi yoludur. Günümüzde pek çok hasta adayının bir kliniği ya da doktoru tercih etmeden sosyal medya hesaplarını incelediğini unutmayın!

Web Sitesi

Sağlık turizmi hedeflerinize yönelik, dil desteği bulunan, SEO uyumlu, responsive web sitenizi tamamen size özel ve kullanıcı deneyimini düşünerek tasarlıyoruz.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmeti ile web sitenize hizmetlerinizle ilgilenen organik trafik çekmenizi sağlıyoruz.

Markalaştırma

Marka kimliği ve planlı bir markalaşma stratejisi olmayan hiç bir firmanın ya da doktorun marka olabilmesi mümkün değildir. Gelin markanızı birlikte oluşturalım.

 

Google’ın araştırmalarına göre, tüketicilerin % 89’u, sağlık problemlerini çözmek istediklerinde arama motoruna yöneliyor.

Yabancı Hasta Sayısı

Döviz Girişi

Yönettiğimiz Bütçe

Klinik ve Acente

Sağlık Turizminde Dijital Pazarlama

Sağlık sektörünün dinamosu sağlık turizmi alanında birçok acente,hastane, doktor, poliklinik çalışmalar yürütüyor ve yurt dışındaki hastalara bulundukları ülkelerden çok daha uygun fiyatlara tedavi hizmetleri sunuyor. Dijital kanallar sayesinde İngiltere’deki bir obezite hastasına tüm tedavi süreçleri ve fiyatları hakkında reklamlarınız ve web siteniz ile bilgi verebilir ve başvuru formu toplayabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz ülke, şehir, mahalle, Almanca bilenler, Fransızca konuşanlar, oradaki hastaneleri ziyaret edenler, direk şeker hastalarını bile hedefleyebilirsiniz. Youtube videoları ile, Google aramalarında karşılarına çıkıp, Facebook, Instagram reklamları ile form toplayıp bu işlemleri milyonlarca hastaya uygulayabilir ve onları kendi tedavinize ikna edebilirsiniz.

Tüm bu süreçleri profesyonelce yöneten Digipeak uzman ekibi sizlerin hastalara hangi tedavileri uyguladığınızı öğreniyor, satış ekibinize uygun hedef pazarlarınızı listeliyor, stratejik bir dijital pazarlama planı ile satış ekibinizin ve doktor kadronuzun büyüklüğüne uygun olarak talepleri size ulaştırıyor.

Devlet Teşvikleri

Sağlık turizmi için akreditasyonunuz varsa devlet teşviklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu teşviklerin Reklam ve tanıtım bütçesi, yönetimi ve tercüme konularında harcamalarınızın yüzde 70’ine kadar karşıladığından haberdar mıydınız? Ve hatta bu teşvikleri 1 yıl kadar geriye dönük olarak alabildiğinizi biliyor muydunuz? Bu teşviklerle sağlık turizmi alanında yaptığınız tanıtım çalışmalarında hızlı şekilde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Hasta Profili, Tedaviler, Ülke Bazlı Hedefleme

Uzmanlığın sınıflandırılması ve hizmetlerin fiyatlandırılması. İşe öncelikle kliniğinizi sınıflandırarak başlarız. Hastalarınıza sunacağınız hizmetlerin hangi kalitede ve hangi ücret skalasında olacağını öğreniriz. Eğer mevcutta yabancı hasta ağırlıyorsanız, bu hastaların hangi ülkelerden geldiği ve hangi tedavileri uyguladığınız bizim için önemli. Bu bilgiler ışığında hasta sayısını artırmak veya yeni pazarlara açılma stratejisini belirlemek mümkün. Satış ve hasta ilişkileri ekibinizin hangi dillerde destek verdiği dijital reklamları kurgularken en önemli rolü sahiplenmekte.

Dijital reklam kanalları: Google, Facebook, Instagram

Başarının yolu ince ayrıntılarına kadar planlanmış bir dijital pazarlama stratejisine sahip olmaktan geçiyor. Bu planlamayı yaparken kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinizi öğreniyor ve ilk günden itibaren çalışmalarımızı markalaşma sürecine katkı sağlayacak nitelikte ve nicelikte kurguluyoruz. Türkiye’nin sağlık turizmindeki büyük hedeflerini ve bu doğrultuda sağladığı teşvikleri, sağlayacağınız kaliteli hizmetler ile doğru potada eriterek sizi tüm dünyada tercih edilen bir kuruma dönüştürüyoruz.
Digipeak uzman ekibi, Google, Facebook, Instagram’dan gelen talepleri bir araya getirerek sizlere iletir. Satış ekibinizden aldığımız geri dönüşler ile daha kaliteli talepler almanızı sağlıyor, optimizasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Bizi Tercih Eden Müşterilerimiz

Siz en iyi bildiğiniz işe odaklanın diğer tüm işlerinizi biz üstleniyoruz. Düşünmeniz gereken tek şey hangi hizmetleri vereceğiniz, gerisini bize bırakın. Sağlık turizminde sürdürülebilir bir başarı elde etmeniz için planlama, strateji, pazarlama, satış ve crm gibi tüm süreçleri uçtan uca planlıyoruz. Hedeflerinize ulaşmak için zaman kaybetmeyin . Digipeak Uzman ekibinin sağlık turizmi dijital pazarlama danışmanlığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için uzman ekibimizle toplantı planlayabilirsiniz.

Haydi Tanışalım

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

P’log

Klinikler İçin 4 Adımda Whatclinic Kullanma Kılavuzu

2020 yılından 500.000’den fazla hasta, soru sormak ve dünyanın farklı yerlerindeki kliniklerde tedavi olmak ve rezervasyon yaptırmak için whatclinic.com’u kullandığını biliyor muydunuz?

Sağlık Turizminde Dijital Pazarlama Kılavuzu

Etkili bir kampanya ve kampanyaya etkili bir geri dönüş almak istiyorsanız, sizinle ilgilenecek ya da fayda sağlamak istediğiniz hedef kitleyi bulmaya vakit harcamalısınız.

E-AT ve YMYL Kullanarak Site İçi Seo'nuzu Nasıl Geliştirirsiniz?

Kullanıcılar tarafından sıkça merak edilen, E-A-T ve YMYL kavramlarının neler olduğunu ve Web site SEO uyumluluğunu artırmak için bu kavramları nasıl kullanabileceğiniz konusunda ipuçlarını öğreneceksiniz.