Swirl 3D ile tüm dünyada markalar artık Google reklamlarında ürünlerini 3D olarak yayınlayabilecekler. Geçtiğimiz yıl 3 boyutlu reklam modeli Swirl’ün beta sürümünü duyuran Google, yakın zamanda Swirl’ü tüm dünyadaki kullanıcılara açtığını duyurdu. 

Google’ın Display ve Video 360 reklam modellerinde kullanılabilen Swirl, mobil web deneyimi düşünülerek tasarlandı. Beta sürümünde Guerlain, Nissan ve Adidas gibi markalara açılan Swirl, kullanıcıların ürünleri detaylı olarak inceleyebilmesini sağlıyor. Gerçeğe yakın bir deneyim sunan yeni reklam modelinde, kullanıcılar 3 boyutlu ürünleri yakınlaştırabiliyor ve 360 derece çevirebiliyorlar.

Swirl 3D etiket

Mobil web deneyimi düşünülerek tasarlanan Swirl 3D; Google’ın Display ve Video 360 reklam modellerinde kullanılıyor. Swirl kampanyaları oluşturmak isteyen satıcılar öncelikle 3D ürünlerini Google Web Designer aracına yüklemesi gerekmektedir. Daha sonra oluşturduğunuz 3D modelleri düzenlemek isterseniz Google’ın Poly aracını kullanarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Ancak bazı ürünlerin henüz 3D modellemesi bulunmayabilir. Burada da devreye CGtrader giriyor. Bu uygulama ile 3D modelleme yapabilirsiniz. Pek çok 3D tasarımcının bulunduğu bu platform, satıcıların markalarına yeni bir deneyim kazandırmaları konusunda oldukça yararlı olacaktır.

Nissan, bu 3D reklam modeliyle Qashqai SUV aracını, Adidas ise Ultra Boost ayakkabısını tanıtarak normalden daha fazla etkileşim gördü.

Ayrıca, 3D kampanyalarda sadece ürün tanıtımına odaklanmak yanlış olabilir. Daha yaratıcı fikirlerle etkileşimi artırmaya odaklanılmalı. Mesela; Purina, Swirl ile köpek maması satmak yerine köpekleri öne çıkarmaya yönelik bazı adımlar attı. Kullanıcıları 3D köpek modeliyle “git getir” oyununun oynanmasını sağlayan marka, etkileşimini de artırmış oldu.

Swirl 3D

Dijital veri analitiği ve tasarım konusunda iddialıyız, hikayenizi hedef kitlenize ulaştırma konusunda tutkuluyuz ve markanız nerede olursa olsun, ilgi çekici bir hikaye sunuyor ve kitlenizle etkileşime ve nihayetinde maximum dönüşüme doğru bir yolculuğa çıkarıyoruz.

Ekibimizi uzmanlıklarına olan tutkularına göre oluşturduk ve başarımızın sırrı da budur. 

Google Web Designer aracını ve Google’ın Poly aracını verimli bir şekilde kullanmak için uzman ekibimizle iletişime geçin.

Diğer Makalelerimize göz atmak için:

Facebook Business Suite

Google Trend Nedir ve Nasıl Etkili Kullanılır